Kalendarium Płytowiska

Portal Płytowisko już wystartował oficjalnie. Dlatego od dziś, będziemy w kalendarium wrzucać jakieś ogłoszenie związane z przeszłymi wydarzeniami w tym dniu. Dziś jest to Encyklopedia Punka (tak tak muzyczne książki też mamy!) a czemu akurat ona? to przeczytacie w kalendarium 🙂

2017: Jeden z prekursorów Rocka Chuck Berry umiera w wieku 90 lat.

2002: Brenda Lee, Gene Pitney, Isaac Hayes, The Ramones, Talking Heads i Tom Petty & the Heartbreakers zostają wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame.

2001: W Los Angeles zmarł John Phillips – założyciel, wokalista, gitarzysta i główny kompozytor popularnego w latach 60. zespołu The Mamas And The Papas. Muzyk przeżył 65 lat. Przyczyną zgonu był atak serca.

2000: Zespół U2 został uhonorowany nagrodą „Freedom of the City of Dublin”. W czasie ceremonii muzycy U2 wykonali cztery utwory.

1994: Basista Darryl Jones zastępuje Billa Wymana w The Rolling Stones.

1996: The Sex Pistols ogłaszają, że spotykają się ponownie na jubileuszowej trasie koncertowej, którą nazywają „Filthy Lucre Tour”. Główny wokalista Johnny Rotten, który kiedyś przysięgał, że nigdy nie zjednoczy grupy, mówi: „Znaleźliśmy wspólny cel, by znów nas zjednoczyć, i to są wasze pieniądze”. Sex Pistols Tour ruszyła ponownie w 2002 i 2007. Swoja droga mamy dla was na naszym Portalu fajną encyklopedią Punka!

https://www.plytowisko.pl/ogloszenie-barry-lazell-punk-an-…/

1979: Adam Levine wokalista Maroon 5 urodził się w Los Angeles.

1978: Utwór autorstwa The Bee Gees’ ” Night Fever” trafia na #1 na Hot 100 i zostaje tam przez osiem tygodni, stając się najdłużej działającym chart-topperem 1978.

1974: Stuart Zender (oryginalny gitarzysta basowy Jamiroquai) urodził się w Londynie, w Anglii.

1972: „Heart Of Gold” Neila Younga, z towarzyszącym mu wokalem Jamesa Taylora i Lindy Ronstadt, trafia na #1 w USA.

1966: Gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell, urodził się w Tacomie, w Waszyngtonie.

1963 Jeff LaBar (gitarzysta Cinderella) urodził się w Darby, w Pensylwanii.

#kalendariummuzyczne #chuckberry #sexpistols #tompetty #TheRollingStones #płytowisko #U2 #winyl #Gieldapłytowa #punk #cindirella #AliceInChains #Jamiroquai #thepunkbible